ČP MTB XCO Harrachov 2022 | BIKE PRO RACING


JDE
ValMez
CEP

ČP MTB XCO Harrachov 2022

26. 08. 2022
Poslední díl českého poháru MTB XCO se konal v Harrachově. Pořadatelé přichystali na trati novinky, vykutali ve skalách více singlů a byla to zase zábava s ukrutnou fyzickou bolestí ve výjezdech. Harrachov nezklamal a stal se opět nejtěžším závodem sezóny. Ke standardnímu programu ČP bylo zařazeno mistrovství republiky v shorttracku. Této populární disciplíny, která se jezdí i v rámci svěťáků, se zúčastnila pětice statečných našeho klubu - Maty Grygar, Áďa Pernická, Dejv Vašut, Kuba Sviták, Kika Křupalová. Byla to pro všechny první zkušenost s touto disciplínou a rozhodně se v pelotonu neztratili. Škoda bylo nechtěného odskočení mimo trať Dejva, protože se zrovna chystal zatopit pod kotlem, když v tom byl oheň zhašen místním chladivým potokem. 
Po pátečním MČR, čekaly o víkendu závodníky boje v XCO, které byly zároveň poslední možností ovlinit celkové pořadí ČP. Trať svou náročností přivodila spoustě závodníkům zranění, ale všichni bojovali a dělali čest našemu klubu. Nejlépe se vedlo Dejvovi, když obsadil 3.místo v kategorii kadetů a zajistil si tak celkově 2.místo v hodnocení českého poháru. Všem závodníkům gratulujeme a přejeme hodně zdaru v závěru sezóny, kdy je čekají mimo jiné poslední dva díly Valašského poháru.

Něco málo fotografií (pokusíme se doplnit) z tohoto závodního víkendu naleznete zde: http://www.bikeproracing.cz/galerie-foto-kola/cp-mtb-xco-harrachov-2022
logo_zlinsky_kraj_jpg_bile